۱۳۹۲ آذر ۲۱, پنجشنبه

برای نسیم!دوستم نسیم سیامک در اولین جشنواره دانشجویی دانشگاه ابن سینا مقام اول را در بخش عکاسی از آن خود کرد. با نسیم از سال دوم دانشگاه آشنا شدم، آدم لاغر اندام، آرام و خونسرد، اما تیز بین و دقیق. او یک سال بخاطر فعالیت های عکاسی اش دانشگاه را رها کرد و به اکثر نقاط افغانستان سفر نمود تا از زندگی مردم عکس بگیرد. او در کنار عکاسی، مشغول خواندن سینما در دانشگاه کابل است و سعی میکند فیلم سازی و تصویر برداری را نیز بیاموزد.
آثار عکاسی او تا حالا حدودا در بیست و پنچ نمایشگاه عکس به نمایش در آمده است، از جمله در نمایشگاه افغانستان جدید از چشم افغانها که از سوی موسسه چشم سوم و سفارت آمریکا در کابل و چندین ولایت افغانستان و همچنان چندین کشور دیگر، برگزار شد، نمایشگاه عکس هفته حقوق بشر و نمایشگاه آثار عکاسی افغانها در موزیم دانشگاه مونیخ آلمان.
عکس او که مقام نخست را از آن خود کرده است با تکنیک ضد نور عکاسی شده است و دومرد را همراه موتور سایکل شان در در ارتفاع یک تپه نشان میدهد. ظاهرا این دو مرد همراه موتور سایکل می خواهند از این راه کوهستانی و صعب العبور سفر بکنند و بر اثر خستگی بالای تپه توقف کرده اند. صعب العبور بودن راههای مواصلاتی یکی از مشکلات اکثر مردم افغانستان است که سالانه جان ده ها انسان را می گیرد و نسیم با عکس اش خواسته است این معضل را بیان بکند.
نسیم پشت کار فوق العاده دارد و بدون شک موفقیت های زیادی در انتظار او خواهد بود. من این موفقیت را برای نسیم تبریک می گویم و برایش موفقیت های بیشتری در عرصه ی کارهای هنری اش آرزو دارم.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر